סוגי מקלחונים במלונות בארץ

אם אתם משפצים את האמבטיה שלכם, ותוהים מה תרצו לשלב בה מבחינת כלים סניטריים ועיצוב, יש לכם הרבה דברים לשקול. מעבר לתקציב כמובן, שהוא חשוב מאד, יש שיקולים של תפיסת חלל, עיצוב ואסתטיקה, שימוש נכון בגודל החלל שיש לכם וחסכון במקום, שימושיות ונוחות, וכמובן צבעוניות, חומריות, תחזוקה ועוד. אם תקפידו על הכללים שננסה לפרט בפניכם כאן, תוכלו להיות בטוחים שכל הכלים הסניטריים שלכם, ובראשם מקלחונים לאמבטיה, יהיו מושלמים לכל הצרכים שלכם.

מקלחונים – מה זה

מקלחונים הם בעצם דוש עמידה, מתקן מקלחת שמתאים בגודלו לאדם אחד או שניים לכל היותר, ומגיע בשלל עיצובים, חומרים, צורות ותפיסות חלל. יש הרבה  מאד מפרטים של מקלחונים, כל אחד מתאים לאדם אחר על פי הפרמטרים שפירטנו לעיל לגבי מה חשוב שיילקח בחשבון. מקלחונים בעצם קובעים עובדה בשטח: בדרך כלל הם במקום אמבטיה, על מנת לחסוך מקום ומכיוון אולי שבעלי הדירה פשוט לא אוהבים להתקלח באמבטיה ולא עושים בה שימוש, ורוצים לחסוך במקום.

הדבר הראשון שחשוב לקחת בחשבון לקראת בחירת מקלחונים – בטיחות ושימושיות

כמו כל דבר שמתקינים בבית לצורך שימוש, הוא חייב לעמוד בתקני בטיחות. זה נכון בכל בית אבל במיוחד בכזה שיש בו ילדים או קשישים. גם במקלחונים, בדומה לאמבטיה, אפשר להחליק וליפול. לכן חשוב מאד שכל מקלחון שתקנו, בין אם על ידי ייצור ישראלי ובין אם ייבוא אישי / סיטונאי מסין, יעמוד בתקן של מכון התקנים הישראלי, שנקרא 1009. בעיקר, יותר מהכול, התקן מדבר על מניעת החלקה במקלחון, וגם מדבר על עובי הזכוכית התקני כדי שלא יישבר מהחום של המים או ממעידה. בדרך כלל יש צורך לעשות שימוש בזכוכית רבודה – כלומר שיש לה שכבות רבות, או זכוכית מחוסמת, שהיא כזו שמצופה בצורה כזאת שגם אם היא מתנפצת, היא לא מתפזרת לכל מקום. אם הזכוכית של הקירות או הדלת נעה על ציר ואינה בעלת פרופיל, היא צריכה להיות בעובי מינימלי של 8 מ"מ. זה נכון במיוחד אם מזמינים סחורה מסין, שם התקנים שונים. כדי שאפשר יהיה להתקין סחורה סינית בצורה בטיחותית בישראל, יש להקפיד על 8-10 מ"מ עובי זכוכית לפחות.

השארת תגובה