מקלחונים חזיתיים, פינתיים, או כאלו שמיוצרים במיוחד למלונות

 

הבחירה בין שלוש האפשרויות המוזכרות כבחירה בסוג מקלחונים להתקנה אצלכם היא בחירה קשה. כאמור גם בה יש לשקול, אולי לפני הכול, את הבטיחות, המחיר, תנאי השטח והעיצוב. כאן בעצם מתחיל המסע לבחירה על פי הפרמטרים המדוברים. קודם כל המחיר הוא זה שיסנן בעבורכם. אל תקנו את הכי זול, כמובן, אבל נסו לקנות מקלחונים שמתאימים לכסף שיש לכם. יש איכות גבוהה גם במוצרים לא הכי יקרים בעולם, במיוחד אם עושים ייבוא מסין. כדי לבחור בין אחת משלוש החלופות יש לקחת בחשבון מספר דברים.

  1. תנאי השטח שיש במקלחת. האם מדובר בשטח קטנטן? אולי אז שווה לשקול להסיר את האמבטיה כליל, וגם לדאוג שלמקלחון שלכם תהיה דלת הזזה, שכן היא נעה הצידה על חשבון הגודל של המקלחון, ולא נפתחת אל תוך החלל בצורה שחוסמת או מפריעה את התנועה בו. אם אתם רוצים לבנות מקלחות במידות ספציפיות שאינן סטנדרטיות, קרי התאמה אישית, אז חשוב לקחת בחשבון את תנאי השטח במיוחד, כי אלו יקבעו כמה הוא יעלה. ככל שהוא "מוזר" במידות שלו, בגובה או ברוחב, סוג הזכוכית – ככה הוא יהיה יקר יותר.
  2. בהנחה וקונים מקלחונים מוכנים, יש לבחור בין סחורה סינית לבין סחורה ישראלית. זו הישראלית יקרה ואיכותית יותר, עומדת מראש בתנאי מכון התקנים, ומגיעה אליכם מהר, עם אחריות ועם התקנה. בשל כך היא עולה הרבה יותר מהסחורה הסינית. לעומתה, הסחורה הסינית מגיעה בעיצובים מגוונים, רבים יותר מהישראלים ככל הנראה, אבל היא פשוטה יותר בסוג הגימור, ולכן פעמים רבות לקוחות מעידים כי היא מתבלה מהר יותר. כך או כך, מה שיכריע שוב הן המידות – האם מדובר במקלחון סטנדרטי או לא, ומה התקציב שלכם. הסחורה הסינית יכולה להיות איכותית מאד אם "לא מעגלים פינות", עושים מחקר שוק איכותי, וכמובן קונים משהו בעומד בתקן הישראלי. כמובן שגודל החלל גם הוא יקבע איזה מקלחון תקנו – דלת הזזה או דלת שנפתחת החוצה.

מקלחונים ישראליים: האם יש גודל מומלץ למקלחון על פי הסטנדרט הישראלי

לאחר שבחרנו אם אנחנו רוצים ללכת על מקלחון ישראלי או סיני, והחלטנו אם אנחנו רוצים דלת הזזה או דלת רגילה, צריכים להחליט על הגודל. זה יכריע אם נקנה משהו מוכן, שעולה פחות ופשוט יותר להתקנה, או שנקנה משהו שנעשה במיוחד בשבילנו. אם יש לכם יותר כסף או שחסכתם בשביל פרויקט זה, אתם מסודרים – ומומלץ לכם לקנות משהו שנעשה במידות חייט בעבורכם. אבל אם התקציב הוא שיקול, קראו שורות הבאות על מנת להבין מהו הגודל המומלץ וקבלו החלטה מושכלת.

יש לקחת בחשבון כי ככל שהמקלחון גדול יותר, ככה יותר נוח להיות בתוכו. זה הרבה פחות קלסטרופובי, הרבה יותר נעים וזורם, יש מקום לזוז, ואפשר ממש לבלות במקלחת. קחו בחשבון, בהקשר להיצע ביחס לגודל, שככל שהמקלחון הקנוי קומפלט, קרי לא כזה שעושים לכם במיוחד בהתאמה אישית, גדול יותר, ככה יש בו פחות מבחר עיצובים. כלומר, הגודל הסטנדרטי הוא 80 סמ"ר. ב-90 סמ"ר ומעלה כבר מתחילים לראות מבחר הולך וקטן – כאמור במדובר במקרים של קנייה מן המוכן. יתרון מובחן של הגדלים הגדולים, דווקא, שקל לשלב אותם בתוך נישות, ואם יש לכם אחת כזו בחדר האמבטיה, אז אפשר "לדחוס" משהו גדול יותר פנימה, מבלי לאבד מקום. אם אין אמבטיה, אפשר אפילו לבנות ספסל משיש בפנים.

אבל רגע – מה אמרנו לגבי הדלת: דלת כנף או הזזה

כאמור מה שיקבע כאן הם שני דברים:

  1. האם הסחורה ישראלית או סינית. בדרך כלל בסין יש את כל האפשרויות, והיא עולה פחות. אבל, בבתים הסינים יש פחות מקום מאשר בבתים הישראלים, ולכן הנטייה היא ליותר סחורה עם דלת הזזה. בישראל יש כמות שווה של שני המוצרים.
  2. האם החדר גדול או קטן. ככל שהחדר קטן יותר ככה עדיפה יותר דלת הזזה, מאשר מה שנקרא דלת כנף. אבל יש לקחת בחשבון יתרון משמעותי של הדלת הרגילה, דלת הכנף, על פני חברתה האלגנטית יותר. נכון שהיא פשוטה יותר, אבל הרבה יותר קל לנקות אותה בצורה איכותית, היגיינית ומלאה, בניגוד לדלת ההזזה שיש בה הרבה שטחים מתים. הצטברות מים, אבק, שיער, סבון ושאר דברים לא נעימים בתוך המסילה מקשים על הניקיון. אם מדובר בסחורה סינית, במקרה כזה חשוב מאד לנקות בגלל איכותה המעט פחות טובה, ואז אתם בבעיה. חשוב לקחת את זה בחשבון. אין כאן פסילה של סחורה סינית חלילה, שהיא טובה מאד, אולם יש לקחת זאת בחשבון לפני שממהרים לקחת החלטה לכיוון אחד על פני הכיוון האחר.

כמובן שסחורה סינית עוזרת לחסוך הרבה מאד כסף, לצד מפרט רחב מאד של אפשרויות. זה יתרון גדול שגם אותו צריך להגיד, לפני שבוחרים דלת כנף או דלת הזזה בעבור המקלחונים שלכם.

השארת תגובה