בריכות שחיה במלונות

שיפוע או אגנית? הבחירות לא נגמרות, אבל זה שווה את זה

עוד אלמנט חשוב, שמסייע בניקיון והיגיינה, וגם הוא יכול להשתנות ביחס לתקציב וגודל החלל, הוא ניקוז המים. כאן מדובר על עבודת ריצוף משמעותית, שצריך לעשות בצורה מדויקת, על בסיס תנאי השטח שיש לכם במקום בו התקנתם את המקלחון. יש שתי אפשרויות: ריצוף באמצעות שיפועים או אגנית.

  1. ריצוף ממשיך את המראה של הרצפה מחוץ למקלחון, דבר שמקליל מאד העיצוב וגורם לחדר קטן להיראות גדול.
  2. אגנית אמנם אוגרת את המים בצורה טובה, אבל מעט קשה יותר לנקות אותה והיא גם מקטינה את שטח הפנים של המקלחון.

לא משנה אם תיקחו את האפשרות הראשונה או השנייה, חשוב מאד להקפיד על שיפוע ברמה גבוהה, אחרת תהיה לכם בעיה עם המים בהמשך, וזה יגרום לנזקים, שלא לדבר על הצפות קטנות ומעצבנות שצריך להתמודד איתן בכל פעם שמנקים את חדר האמבטיה. במילים אחרות, חשוב שבין הרצפה לגובה פתח הניקוז יהיה הפרש של 1.5 ס"מ, כדי שהמים לא יעלו כל הזמן למעלה. זה חוסך הרבה במים גולשים החוצה, דבר שמפריע לא רק בניקיון אלא גם מבזבז מים.

איך מתקינים מקלחונים – כמה טיפים

הדבר החשוב ביותר בהתקנת מקלחונים, הוא חיתוך מדויק של המוצר. במיוחד הזכוכית היא הבעייתית. הקירות בארץ עקומים, ואם לא חותכים את הזכוכית בהתאם, לא משנה אם קניתם מסין, מהארץ, מוכן או בהתאמה אישית, אז יהיו רווחים מהם המים יצאו החוצה. או שלא תהיה ברירה ולהשתמש בהרבה מאד חומר איטום, שזה גם מבזבז, גם יקר, וגם מכוער. בנוסף, החומר ממנו עשוי חומר האיטום, סיליקון, מחבב מאד פטריות, שכידוע מגיעות ביחד עם אדים ומים חמים.

בנוסף, חשוב להתקין מקלחונים ביחד עם שאר הכלים. זה אומר, שכמובן כמדריך לבחירת מקלחונים יש לשים לב לעיצוב הכללי של החדר, כזה שיתאים לשאר העיצובים. צבע, חומר, גודל. בנוסף, יש לקחת בחשבון את השימוש וההתנהלות בחלל. אם התקנתם כיור ענק שלא מאפשר לפתוח את דלת המקלחון, או שלא חשבתם מראש על המיקום של המתלה של המגבות, יהיו לכם בעיות. זה גם יעלה לכם כסף להרוס ולבנות מחדש, זה גם יעשה הרבה לכלוך, וגם יהיה כאב ראש רציני. במילים אחרות, בהקשר של התקנת מקלחונים וגם בהקשר של ההתקנה של כל מה שמסביב, סוף מעשה במחשבה תחילה.

בעניין של בחירה של מקלחונים, אם אתם מעוניינים להחליף עוד דברים במקלחת, ביחד עם התקנה של מקלחון, אז לאחר שבחרתם את כל המפרט, ובחרתם את המקלחון המתאים בעזרת המדריך הזה, חשוב לעשות הכול ביחד. למה? כי זה חוסך לכלוך, בלגאן ושבירות. וגם, אם כבר החלטתם להחליף, אז למה לא לעשות זאת בפעם אחת עם איש מקצוע אחד? זה אמנם יהיה מעט יקר יותר מאשר "רק מקלחון", אבל זה שווה את העלויות שיהיו לכם אחר כך.

בחירה של בעל מקצוע ברמה גבוהה

לסיכום נאמר, שלאחר שבחרתם מקלחונים באמצעות המדריך הזה, ואתם יודעים מה אתם רוצים, חשוב לעבוד עם בעל מקצוע ברמה גבוהה. מישהו דייקן ואמין, עם ניסיון, שיתן מחיר תחרותי, אבל שלא יעגל פינות, שיעשה עבודה תקנית, בטיחותית ואיכותית. בקשו המלצות מחברים ואל תהססו לבקש לראות תיק עבודות.

 

השארת תגובה